Önyüklemeyi Kapat

Öğrenci Bursu

Asrı Vefa Pakistan Türkiye Kardeşlik Cemiyeti fikri, 2019 Yılında Pakistan İslamabad International Islamich Universty’de okumak üzere gönderdiğimiz ilk kız öğrencimizin gidişiyle gündem oldu. Müteakip yıllarda bu üniversiteye giden öğrenci sayısının giderek artmasıyla Pakistan Türkiye Kardeşlik Cemiyeti düşüncesinin gerekliliği daha ciddi bir boyut kazandı. 2022 yılı itibariyle International Islamich Universty’de akademik eğitimine devam eden öğrenci sayımız on ikiye yükselmiş oldu. 2022-2023 yılı akademik eğitim dönemi için bu sayının artacağı ön görülmektedir.

Gerek Türkiye'den gidecek öğrencilerin tespiti, gerek üniversiteye kabul ve kayıt süreçleri, gerek burs vb. eğitim giderleri gibi çeşitli ihtiyaçların temini, gerek öğrenim süreleri içerisinde çok daha verimli ve faydalı bir öğrencilik dönemi geçirmeleri gibi birbiriyle bağlantılı hususları planlama ve yürütme fikri bizi, Pakistan Türkiye Kardeşlik Cemiyeti'ni kurmaya sevk etti.

Asrı Vefa Pakistan Türkiye Kardeşlik Cemiyeti; öğrencilerimizin her türlü ihtiyaç ve olası problemlerinin çözüme kavuşturulması, öğrenim süreçlerinin takip edilmesi, akademik, sosyal, kültürel başarılarının artırılması, aksiyoner kişilikler olarak yetişmelerini hedeflemektedir.

Hali hazırda bir platform olarak faaliyetini sürdüren cemiyetimiz, gerekli öğrenci ve idari alt yapısının oluşmasıyla en kısa sürede resmiyete kavuşturulacaktır.

Üniversite dışında Pakistan Türkiye Kardeşlik Cemiyetimizle, üniversite içerisinde ise kuracağımız öğrenci kulüpleriyle öğrencilerimizin sosyal sorumluluk şuuruyla lider kişilikler ve örnek şahsiyetler olarak yetişmesini önemsiyoruz.

Asrı Vefa Pakistan Türkiye Kardeşlik Cemiyetimiz bir yandan öğrencilerimizin ihtiyaçlarına çözümler üretirken bir yandan da yerelde çeşitli faaliyetler sürdürmektedir. Bu faaliyetler öğrencilerimizin sadece kendisi için çalışan bencil bireyler olarak değil, ümmet şuur ve sorumluluğuyla yetişmesine katkı sağlamaktadır.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim