Önyüklemeyi Kapat

Su Kuyusu

Su kuyusu projesi, sömürge ve misyonerlik faaliyetleri sebebiyle hem maddi hem manevi alanda yıpratılan Afrika’ya ”vefa”

borcumuzu yerine getirmek adına yaptığımız çalışmalardan biridir. Afrika’ya umut olalım. Sizin açılışına vesile olduğunuz

kuyudan su içenlerin duası ile geçecek bir ömrü düşleyin ve ardınızda kalıcı bir eser bırakın.

Su Kuyularını Nerelerde Açıyoruz ?

Asrı Vefa Derneği olarak Rabbimizin sayısız nimetlerinden biri olan suyun canlılar için önemini çok iyi kavradığımız için özellikle şiddetli kuraklık yaşanan bölgelerde, bilhassa kuraklığın şiddetli yaşandığı Afrika ülkelerinde “Su Kuyuları” açıyoruz.

  • Arakan
  • Mali
  • Togo
  • Çad
  • Pakistan
  • Tanzanya

başta olmak üzere ihtiyaç duyulan yerlere “Su Kuyuları” açmaktayız.

Nasıl Su Kuyusu Açtırabilirim?

Su kuyusu açtırmak isteyen hayırseverlerimiz bizimle irtibata geçtiklerinde, görevliler tarafından kendisine detaylı bilgiler verilmektedir. En ihtiyaçlı bölgeler, maliyetleri ile birlikte hayırseverlere sunulur ve bağışçının talebi doğrultusunda yer tespiti yapılır. Bağışçının su kuyusuna vermek istediği isim veya isimler alınır ve bölgedeki ekipler harekete geçirilir. Kuyusunun kazılması her aşamasında görüntülenir. Tamamlandığı anda hayrat sahibinin isminin yazılı olduğu tabela kuyunun başına asılır. Bitmiş hali ile görüntülenen su kuyusunun videosu, bağışçıya teşekkür mektubu ile birlikte gönderilir.

Su Kuyusunun Teknik Özellikleri

  • Kuyunun derinliği 45 ile 80 metre arasında kuyunun açıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
  • Kuyunun açıldığı köyün nüfusuna ve yakın köylerde ki su kuyusu durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte günlük 150 ile 500 kişi su kuyusunu kullanmaktadır. Yine açılan su kuyularının zemin bölgesinde hayvanlar için yaptırılan yalak kısmından tüm hayvanların su içmesi sağlanmaktadır.
  • Açılan Su Kuyusunun yüzey tasarımı, beton gövde, el pompası (tulumba), hayvan yalağı ve kuyunun isminin olduğu tabela kısmı eklenerek inşa edilmektedir.

Temiz su hediyesi vermek için kuyular inşa etmemize yardım etmekle ilgilendiğiniz için mutluyuz!
Topladığınız fonlar, Afrika'nın kırsal kesimlerindeki insanlara temiz ve erişimi kolay su sağlanmasına yardımcı olacak.
İnsanlara yardım etmeye hazır mısınız?


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim