Önyüklemeyi Kapat

Asrı Vefa Derneği ne zaman kuruldu ?

Asrı Vefa Derneği 2017 yılının Mart ayında kuruldu.

Asrı Vefa Derneği neden kuruldu ?

Asrı Vefa Derneği "Şimdi Vefa Zamanı" sloganını düstur edinmiş, tüm insanlık için bir karınca misali ne yapabilirsem diyerek yola çıkmış genç bir ekip tarafından kuruldu. Yeryüzünde ne kadar mazlum, mağdur, yetim ve öksük insan varsa onlara ulaşmayı gaye edinmiş bu topluluk tüm çalışmalarını gönüllülük usulüne dayanarak yürütmektedir.

Derneğiniz bir cemaate veya partiye bağlı mı ?

Derneğimiz herhangi bir siyasi parti, cemaat, kurum veya kuruluşa bağlı değildir.

Derneğinizin faaliyetlerini nereden takip edebiliriz ?

Derneğimizin faaliyetlerini sitemiz üzerinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook

Twitter

İnstagram

Çalışmaların neden sadece Türkiye'de değil ?

Asrı Vefa Derneği olarak yurtiçinde Kardeş Okul Projesi ve ihtiyaç sahibi aileler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında ülke,din, dil, ırk gözetmeksiniz tüm dünyada ki insanlık için çalışıyoruz. Özellikle Afrika, Asya ve Orta Doğu'da açlık çeken bir çok insan, temiz su için binlerce metre yürüyen kadınlar, imkansızlıklar ve sağlık sorunları yüzünden yaşamını yitiren çocuklar dururken onları görmezden gelmek bir insanlık suçudur.

Asrı Vefa Derneğine nasıl bağış yapabilirim ?

  • Derneğimize online bağış sistemini kullanarak bağış yapabilirsiniz.
  • Sitemizde bulunan IBAN numaralarına bağışta bulunabilirsiniz.
  • Dernek merkezimize gelerek resmi makbuz karşılığı bağış yapabilirsiniz.

Zekatımı nasıl verebilirim ?

Zekatınızı, zekat hesaplama ekranından hesaplayarak sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Bağışınızın açıklama kısmına "zekat ve telefon numaranızı" yazmayı unutmayınız.

Ayni bağış kabul ediyor musunuz ?

Ayni bağışlarınızı dernek merkezimizi arayarak (0212 822 5 822) yapabilirsiniz.

Kurban ibadetinin mahiyeti ve hükmü nedir ?

Sözlükte yaklaşmak, Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamlarına gelen kurban dinî bir terim olarak, Allah’a yaklaşmak ve O’nun rızasına ermek için ibadet maksadıyla, belirli şartları taşıyan hayvanı usûlüne uygun olarak kesmeyi ve bu amaçla kesilen hayvanı ifade eder.

Akıl sağlığı yerinde, hür, mukim ve dinî ölçülere göre zengin sayılan mümin, ilâhî rızayı kazanmak gayesiyle kurbanını kesmekle hem Cenab-ı Hakk’a yaklaşmakta, hem de maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunmaktadır. Bu ibadetin ruhunda Hakk’a yakınlık ve halka fedakârlıkta bulunma anlayışı vardır. Kurban, bir müslümanın bütün varlığını, gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir nişanesidir.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim